Motocyklem przez Polskę. Porady motocyklowe i dzielenie się doświadczeniami.
Saturday January 19th 2019

Ocieplane rękawice motocyklowe zimowe

Jazda na motocyklu tradycyjnie kojarzy się nam z miesiącami wiosennymi i letnimi. Jednak najzagorzalsi pasjonaci jednośladów nie rezygnują ze swojej motocyklowej aktywności nawet jesienią i zimą. Dla nich właśnie dedykowane są rękawice motocyklowe zimowe.

Ochrona i bezpieczeństwo

Motocykliści sięgają po ocieplane rękawice motocyklowe z Moto-Tour.com.pl przede wszystkim w poszukiwaniu ochrony przed zimnem, wiatrem i opadami deszczu. Rękawice motocyklowe mają jednak szersze zastosowanie. Dzięki wzmocnionej konstrukcji oraz wstawkom z kevlaru chronią one dłonie kierowcy w przypadku upadku. Wstawki odblaskowe z kolei sprawiają, że motocyklista jest bardziej widoczny, co przekłada się w oczywisty na bezpieczeństwo na drodze.

Poliester lub skóra naturalna

Rękawice motocyklowe zimowe wytwarza się przede wszystkim z poliestru. Bardziej ekskluzywne modele rękawic produkowane są z użyciem materiałów naturalnych, takich jak skóra wołowa. Elementem odpowiadającym za ochronę przed wiatrem i deszczem jest membrana. Wnętrze wypełnia się z reguły materiałem ocieplanym, takim jak 3M Thinsualte TM lub polarem.

Dodatki podnoszą funkcjonalność

Wiele modeli rękawic wyposażanych jest w dodatki podnoszące ich funkcjonalność. Ocieplane rękawice motocyklowe wyposaża się w elementy odblaskowe oraz wstawki usztywniające. Ma to za zadanie podnieść bezpieczeństwo użytkownika. Zapięcie na rzepy ułatwia z kolei idealne dopasowanie rękawicy do dłoni motocyklisty.

More from category

Jakie buty na choppera warto kupić?
Jakie buty na choppera warto kupić?

Jazda ulubionym motocyklem w adidasach lub trampkach nie jest oczywiście najlepszym pomysłem, dlatego też warto [Read More]

Kombinezony motocyklowe
Kombinezony motocyklowe

W pierwszą rzecz w jaką powinieneś się zaopatrzyć po zakupie motocyklu jest kombinezon, kask, rękawice oraz buty [Read More]

Interesting Sites

    Archives