Motocyklem przez Polskę. Porady motocyklowe i dzielenie się doświadczeniami.
Saturday January 19th 2019

Kombinezony motocyklowe

W pierwszą rzecz w jaką powinieneś się zaopatrzyć po zakupie motocyklu jest kombinezon, kask, rękawice oraz buty motocyklowe.

Kombinezon motocyklowy to inwestycja na lata. Najlepiej zakupić taki, który będzie lepszej jakości. Na swoim bezpieczeństwie i zdrowiu nie warto bowiem oszczędzać.

Jaki kombinezon wybrać?

Kombinezony motocyklowe dzielimy na skórzane i tekstylne. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Na pewno kombinezon skórzany będzie nam dłużej służył, bo jest bardziej trwały. Natomiast jeżeli chodzi o kombinezon tekstylny, jest bardziej komfortowy i praktyczny do codziennej jazdy.

Kombinezon tekstylny

Najtańsze kurtki można już dostać za około 200 złotych, a najdroższe za ponad 3000 złotych. Zewnętrzna warstwa kombinezonu motocyklowego wykonana jest z tkaniny syntetycznej, która jest odporna na ścieranie. Natomiast w wewnętrznej stronie znajdują się membrany, które ochronią nas przed wilgocią. Warto zwrócić uwagę, jakiej firmy są membrany. Niektóre kombinezony są też wyposażone w podpinkę zimową, która będzie nam potrzebna w chłodniejsze dni.

Kombinezon skórzany

Skórzana odzież motocyklowa jest bardziej odporna na ścieranie i idealnie przylega do ciała. Bardziej się jednak nadaje do sportowych motocyklów, gdzie prędkości są większe. Wentylację kombinezonu ze skóry zapewni nam perforacja.
Natomiast wadą takiego kombinezonu motocyklowego jest to, że nie daje odpowiedniego zabezpieczenia przed deszczem oraz wysoka cena.

Podsumowanie

Na pewno wybór kombinezonu sportowego będzie zależał od tego, jaką gotówką dysponujesz. Tylko pamiętaj, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Czasami lepiej kupić droższy kombinezon, który da nam lepszą ochronę przy zetknięciu z asfaltem, a czasami może uratować nam życie.

More from category

Jakie buty na choppera warto kupić?
Jakie buty na choppera warto kupić?

Jazda ulubionym motocyklem w adidasach lub trampkach nie jest oczywiście najlepszym pomysłem, dlatego też warto [Read More]

Ocieplane rękawice motocyklowe zimowe
Ocieplane rękawice motocyklowe zimowe

Jazda na motocyklu tradycyjnie kojarzy się nam z miesiącami wiosennymi i letnimi. Jednak najzagorzalsi pasjonaci [Read More]

Interesting Sites

    Archives