Motocyklem przez Polskę. Porady motocyklowe i dzielenie się doświadczeniami.
Saturday January 19th 2019

Sakwy motocyklowe – wygoda i urok

Sakwy motocyklowe to zdaniem wielu użytkowników tych pojazdów niezbędny element wyposażenia. Pozwalają na bezpieczne przewożenie ubrań, dokumentów czy innych przedmiotów w sposób wygodny dla poruszającego się motocyklem.

sakwy motocykloweSakwy tekstylne czy skórzane?

Zazwyczaj osoby które decydują się na zakup takich produktów muszą stanąć przed wyborem, czy zdecydować się na sakwy tekstylne czy też te wykonane ze skóry, sprawdź tutaj. Mają one swoje wady i zalety, warto więc dobrze się nad tym zastanowić. Sakwy wykonane ze skóry bardzo często są sztywne, dzięki czemu lepiej można w nich ułożyć przewożone rzeczy. Większość osób wybiera dwie takie same sakwy, umieszczone po obu stronach motocykla. Znaleźć je można w ofercie bardzo wielu firm, są często bogato zdobione ćwiekami czy nawet posiadają podświetlenie, dzięki czemu motocyklista jest znacznie lepiej widoczny na jezdni. Sakwy tekstylne są bardziej miękkie, jednak ich zaletą jest to, iż produkuje się je z wodoodpornych materiałów. Dzięki temu przewożonej w nich zawartości nie są groźne żadne warunki pogodowe.

Jak dobre dobrać sakwy?

Sakwy ma motocykl powinny być dobrane przede wszystkim do posiadanego modelu jednośladu. Wprawdzie większość z nich ma podobne wymiary, jednakże może się okazać, iż niewielkie detale będą stanowiły o ich idealnym dopasowaniu. Obecnie, jeżeli ktoś spośród wielu gotowych produktów nie jest w stanie wybrać dla siebie nic odpowiedniego, może zamówić sakwy na indywidualne zlecenie, wówczas są dopasowywane do konkretnego motocykla i zgodne z wymaganiami klienta.

Related Tags:

Interesting Sites

    Archives